Itt írtam szépen a témáról:
http://www.tarsashazipolgar.hu/tarsashazkezelo-es-tarsashazi-vegrehajtas/
Értem én, hogy a bírósági álláspont sem egységes az ügyben, de azért a közös költség az albetéthez kötött, és a alapító okirat szerződésében megállapított tulajdoni hányad alapján történik a számítása (persze vannak eltérések tudom, de a lényeg, hogy az alapító okirat szerinti arányokat alapul véve). Ha az új tulaj belép ebbe az alapításkori szerződésbe, akkor miért nem lehet egyértelműen kimondani, hogy vállalnia kell felelősséget a társasházi albetét terheiért.
Számomra az következik, hogy sem a közös költség, sem az egyéb közgyűlési határozatokon alapuló fizetési kötelezettségének elmaradásának behajtása nem egyértelmű az új lakón, a régin általában lehetetlen.
Nagyon várom mi lesz a jogalkotás vége, jó lenne, ha a "korlátozottan cselekvőképes", és a közös képviselőnek kiszolgáltatott társasházak esetében, az új tulajon is érvényesíthető lenne a követelés. Az új pedig rendezze le a régivel. Különös azért - a jogelméleti fejtegetéseket, most mellőzve -, mert a közös költség elméletileg nem tartalmazhatna nyereséget, profitot, mivel akkor adókötelessé válna, tehát a régi tulaj passzív módon de megkárosítja a közösséget, mondhatnám zárszóként, hogy az új tulajnál sem marad ott az autó, ha régi lopta.